Kapłański Wielki Czwartek

Temat, który wraca jak bumerang szczególnie na tej stronie i szczególnie w Wielki Czwartek, który jest przecież dniem kapłańskim. To dzień, kiedy chcemy szczególnie pamiętać o naszych duszpasterzach, o tych, którzy nas chrzcili, przygotowywali do Pierwszej Komunii św., o kapłanach którzy nam pomogli, a może wciąż pomagają, o tych, którzy dla nas znakiem miłosierdzia w sakramencie pokuty… o tych których Bóg postawił na naszej drodze, spowiedników, kierowników, tych, którzy uczą nas miłości, a jednocześnie jednają i karmią Bogiem.

Dziś trzeba schylić głowę przed kapłanami, w geście szacunku ale i podziękowania za ich posługę. Za wyciągnięte dłonie do góry w geście modlitwy i uwielbienia ale także ręce wyciągnięte do ludzi w geście pomocy i miłości.kapłan1

Kapłan nie jest zwykłym człowiekiem, choć jest tylko człowiekiem. To człowiek, który otrzymał od Boga łaskę. Możemy lubić lub nie lubić kapłanów, możemy wytykać im różne rzeczy, ale nie możemy zapomnieć o dobru i łaskach jakie otrzymujemy przez ich ręce, słowa, dobro. Kapłani są na ziemi znakiem Boga, Jego miłości i miłosierdzia. Pomyślałeś kiedyś co by było, gdyby nie było kapłanów? Kto by nas rozgrzeszał? Kto by karmił Słowem i Ciałem Boga? Kto by wskazywał drogę? Do kogo byśmy udawali się z trudnościami?

Pomyślmy w ten Wielki Czwartek o kapłanach w sposób szczególny. Podziękujmy za kapłana, który wprowadził nas do Kościoła przez chrzest św., który przygotowywał nas do sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz Bierzmowania, za spowiednika, kierownika duchowego, za kapłana, który w trudnych chwilach wyciąga do nas pomocną dłoń, który poświęca swój czas, by przybliżyć człowieka do Boga,  który dodaje nadziei. Za każdego kapłana na całej kuli ziemskiej.

W ten dzień, gdy kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie w obecności Biskupa i innych kapłanów chcemy życzyć wszystkim kapłanom wielu potrzebnych łask.
Każdego dnia na nowo odkrywania radości z daru kapłaństwa, cierpliwości, wytrwałości w posłudze, wiary przenoszącej góry, nadziei, która dodaje siły i miłości, która zmienia świat.

Dziś życzymy wszystkim kapłanom wszystkiego co najlepsze, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Ale prosimy także, o pamięć, że my świeccy, młodsi i starsi bardzo potrzebujemy pasterzy, przewodników – kapłanów.

Wielu z nas złoży kapłanom życzenia, wielu z nas odwiedzi swoich kapłanów życząc im wszystkiego co najlepsze. Ale obok tych gestów pamięci warto uklęknąć przed Jezusem i podziękować za kapłanów.

Panie Jezu, Najwyższy Kapłanie. Dziękuję Ci dziś za kapłanów, za ich posługę. Proszę daj im łaski potrzebne do prowadzenia nas do Ciebie, do Twojego Królestwa. Kapłanom przeżywającym trudności dodaj siły i nadziei. Tym, którzy cierpią ulżyj i napełnij ich swoją miłością. Zniechęconym nie pozwól trwać w nijakości, lecz wspomóż ich by na nowo zapłonęli gorliwością, wszystkim kapłanom błogosław, by byli dla nas świadkami Twojej miłości. Amen.

Magdalena Maraj

This entry was posted by Magdalena Maraj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: