Wstanę i pójdę

Przypowieść o Synu Marnotrawnym jest nam dobrze znana. To jedna z najczęściej przytaczanych przypowieści jak chodzi o miłość i  miłosierdzie Boga. Często zwracamy uwagę na syna, który trwoni majątek i żyje ze świniami i Ojca, który przebacza synowi. Jednak popatrzmy na decyzję syna. W pewnym momencie życia syn zdaje sobie sprawę z tego, że jego decyzja była zła, że się pomylił, że trzeba tak po prostu uderzyć się w piersi i  wrócić do Ojca. Więc wstaje i idzie.

W wierze chodzi o decyzję pójścia za Chrystusem. Każdego dnia trzeba na nowo zadawać sobie pytanie o wiarę i odpowiadać na nie. Decyzja pójścia za Chrystusem musi być odnawiana każdego dnia. Czy chcę iść za Chrystusem? Czy chcę każdego dnia iść za Nim tak naprawdę?

Kiedyś pewien mądry Ksiądz powiedział mi takie słowa: „Co zrobić by doświadczyć Bożej miłości? Wstać i pójść”. Właśnie. Pójść, tak jak młodzieniec będąc praktycznie na dnie, mówiąc bardzo obrazowo będąc ubabrany błotem zreflektował się. Nie ma takiej sytuacji z  której Bóg by nas nie wyciągnął jeśli tylko Mu na to pozwolimy. Nigdy nie będziemy dla Boga zbyt „brudni” by nas przygarnął i przytulił. Kluczem jest nasza chęć. Musimy podjąć decyzję nie jutro czy za miesiąc. Nie wtedy kiedy będziemy na skraju lub wybrudzeni po szyję. Teraz, dziś. Podejmijmy decyzję o pójściu za Chrystusem w każdej sytuacji życia.

Wstań i idź do Niego i za Nim. Każdego dnia!

Magdalena Maraj

This entry was posted by Magdalena Maraj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: