POMOC

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów tworzy grupa świeckich osób, rozrzuconych po całej Polsce, która całkowicie za darmo, w wolnych chwilach pracuje na rzecz modlitwy za kapłanów. Każdy z nas, członków DDAK, działa w ramach inicjatywy od lat – czasami stawiając Dzieło ponad swój czas wolny.

Potrzeby związane z funkcjonowaniem Dzieła finansujemy głównie z własnych środków, a jedyny „zysk” jaki osiągamy (np. podczas sprzedaży kalendarzy czy kubków) jest w pełni przekazywany na potrzeby akcji.

Na przestrzeni lat do akcji dołączały osoby, które stały się naszymi darczyńcami – wspomagając funkcjonowanie akcji poprzez przesyłanie nam różnych kwot lub też wysłanie konkretnych materiałów (np. znaczków, papieru do druku czy kopert).

Jeśli idea modlitwy za kapłanów jest Ci bliska i chciałbyś wspomóc naszą działalność, poniżej przedstawiamy możliwości, jak możesz to zrobić.

POMOC RZECZOWA
Bardzo często korzystamy z ogólnodostępnych portali aukcyjnych, na których w przystępnych cenach można zakupić wszystkie potrzebne nam produkty. Jeśli masz chęć i możliwość, możemy wskazać Ci, czego w danym momencie potrzebujemy najbardziej – np. papier wizytówkowy, koperty bąbelkowe lub wydruk ulotek w profesjonalnej drukarni.
Ponadto, systematycznie będziemy starali się tworzyć „listę” produktów, którymi można byłoby wesprzeć Dzieło – ogłoszenie to będzie publikowane na stronie głównej.

ZNACZKI POCZTOWE
W każdej chwili możesz przesłać na nasz adres znaczki priorytetowe o wartości 3,20 zł lub ekonomiczne o wartości 2,60 zł. Prawdą jest, że każdy nominał jest nam potrzebny (nie tylko do Kart Adopcyjnych, ale i paczek z ulotkami). Adres pocztowy jest udostępniany drogą mailową.

POMOC FINANSOWA
Taka forma pomocy również jest możliwa. Kwotę rozdysponujemy według naszych potrzeb – część przeznaczona na znaczki, część na koperty lub opłaty itd.. Dbamy o przejrzystość i wiarygodność – dlatego też każdy, kto wspomógł DDAK finansowo ma prawo żądać dowodu na co zostały spożytkowany jej / jego dar! Dlatego też w każdej chwili możemy udostępnić rachunek /  fakturę / zdjęcia zakupionych towarów.

Dane do przelewu:
Sandra Kwiecień
Numer konta: 08 1020 2368 0000 2102 0186 8975
Oddział I w Bytomiu
Bank PKO BP

POMOC W PROMOCJI
Choć ta forma pomocy została wspomniana jako jedna z ostatnich, to jest nie mniej ważna niż każda z pozostałych. To właśnie dzięki zaangażowaniu w promocję Dzieła jest szansa, aby idea modlitwy za kapłanów dotarła do szerszego grona osób.
Serdecznie zapraszamy Was do tego, aby podzielić się informacją o inicjatywie z Waszymi najbliższymi – rodziną i znajomymi. Wiadomość o akcji możecie przekazać również w Waszym środowisku duszpasterskim – np. mówiąc o niej we wspólnocie lub przekazując informację proboszczowi / księżom posługującym w parafii.
Mamy możliwość rozsyłania (całkowicie za darmo) materiałów promocyjnych – plakatów, ulotek, formularzy zgłoszeniowych, a nawet płyt CD z prezentacją na temat akcji (skierowane jest to szczególnie do moderatorów wspólnot czy katechetów). Chęć otrzymania takiej przesyłki wystarczy zgłosić na adres: sandra.kwiecien.ddak@gmail.com w tytule wiadomości wpisując: „Materiały promocyjne”.

Materiały promocyjne można wykorzystać na terenie parafii, uczelni, w salkach katechetycznych, na spotkaniach duszpasterskich itd. Ważne jest jednak to, aby pamiętać o uzyskaniu zgody placówki na reklamowanie tej akcji!

Udostępniamy również nasze materiały promocyjne w formie elektronicznej. W folderze znajdują się grafiki z logiem Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów oraz banery, które można udostępniać w mediach społecznościowych, na forach internetowych, blogach, serwisach, portalach itd. Jeśli dysponujecie skromnym budżetem lub dobrą drukarką, istnieje możliwość pobrania paczki z materiałami promocyjnymi i wydruku we własnym zakresie odpowiedniej ilości sztuk: tak, aby rozwiesić plakaty w szkole / parafii / salce wspólnoty lub zostawić tu i ówdzie ulotki.

Materiały promocyjne do pobrania

AKCJE PROMOCYJNE – okazjonalne.
Jest możliwość zakupu kubków DDAK – przez cały rok. Niestety można złożyć zamówienia na co najmniej 2 sztuki (na jeden adres) i więcej (nie realizujemy zamówień na 1 sztukę, poza momentami, gdy ogłaszamy zamówienia w specjalnej notce – zwykle raz w roku). Koszt jednego kubka to 25 zł (w cenę wliczona jest dostawa).

Co roku organizujemy akcję sprzedaży kalendarzy z grafikami związanymi z tematyką religijną (w tym także ściśle odnoszącą się do kapłaństwa). Sprzedaż kalendarzy jest zorganizowana w ostatnim kwartale, natomiast wysyłkę udaje się nam zrealizować z takim wyprzedzeniem, aby kalendarz mógł stanowić prezent dla adoptowanych kapłanów, rodziny lub przyjaciół. Cena zależy od wybranego dostawcy – dlatego też koszt na przestrzeni lat może się nieco różnić.
Do ceny doliczana jest symboliczna kwota, która stanowi cegiełkę na funkcjonowanie Dzieła.

Reklamy
%d blogerów lubi to: