Pomoc

Czy warto pomóc?

To zależy czy chcesz.

Tak, potrzebujemy pomocy. Jesteśmy grupą świeckich osób, rozrzuconych po całej Polsce, która całkowicie za darmo, w wolnych chwilach pracuje na rzecz modlitwy za kapłanów.

Nasze potrzeby finansujemy głównie z własnej kieszeni. Dobrzy ludzie co miesiąc wspierają nas także przesyłając różne kwoty. Każdy grosz jest wydawany na nasze potrzeby: tusze do wydruku ulotek, papier, same ulotki, papier na Karty Adopcyjne i koperty do ich wysyłania,  materiały promocyjne, plakaty. Płacimy też za domenę strony i wszelkie inne opłaty i wydatki, które pojawiają się po drodze. Niektórzy przysyłają nam papier, znaczki, czasami koperty.

Nie dostajemy za swoją pracę żadnego wynagrodzenia.

Pracujemy tu od lat, czasami stawiając Dzieło ponad swój czas wolny na odpoczynek.

Jedyny „zysk” jaki osiągamy (np. podczas sprzedaży kalendarzy czy kubków) jest przekazywany na potrzeby akcji.

Podoba Ci się ta akcja i chcesz wziąć udział w jej rozpropagowaniu ?

Oto jak możesz pomóc:

 • Poprzez umieszczanie linków prowadzących do tej strony na forach internetowych, blogach, serwisach, portalach;
 • Należysz do jakiejś wspólnoty? podziel się wiedzą o tej akcji z jej liderem i członkami!
 • A może jesteś nauczycielem religii? zaproponuj uczniom możliwość modlitwy za kapłanów
 • Zachęć swoich znajomych (świeckich i duchownych) do wzięcia udziału w Duchowej Adopcji (tylko bez przesady, to nie krucjata :P)
 • Jeśli masz odwagę :D, podejdź do proboszcza w swojej parafii- może pomysł mu się spodoba i zechce rozpropagować ideę wśród parafian?
 • Dysponujesz skromnym budżetem lub dobrą drukarką? Poniżej możesz ściągnąć materiały. Możesz rozwiesić w szkole/parafii/ salce wspólnoty plakaty lub zostawić tu i ówdzie ulotki. Pamiętaj jednak o uzyskaniu zgody placówki na reklamowanie tej akcji!

Materiały dostępne TUTAJ

Zawierają one wszystkie plakaty, ulotki oraz banery, którymi DDAK dysponuje. Dodatkowo znajdują się tam grafiki. Plik ma ok. 150 MB.

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 r.)

ZNACZKI POCZTOWE:

Możesz przesłać na nasz adres znaczki priorytetowe o wartości 3,20 zł lub ekonomiczne o wartości 2,60 zł. Prawdą jest, że każdy nominał jest nam potrzebny (nie tylko do Kart Adopcyjnych, ale i paczek z ulotkami). Adres pocztowy jest udostępniany drogą mailową.

POMOC RZECZOWA:

Jeśli masz chęć i możliwość, możemy powiedzieć Ci, czego w danym momencie potrzebujemy najbardziej (papier wizytówkowy, koperty bąbelkowe lub wydruk ulotek w profesjonalnej drukarni).

POMOC FINANSOWA:

Taka też jest możliwa. Kwotę rozdysponujemy według naszych potrzeb (część przeznaczona na znaczki, część na koperty lub opłaty itd.). Udostępniamy rachunek/ fakturę/ zdjęcia zakupionych towarów.

Dbamy o przejrzystość i wiarygodność. Jeżeli podarujesz nam choćby złotówkę, masz prawo żądać dowodu na co został Twój dar spożytkowany!

*

plakat przygarnij ksiedza 1 A3.indd

 

Mamy możliwość rozsyłania (całkowicie za darmo) materiałów promocyjnych – plakatów, ulotek, formularzy zgłoszeniowych, a nawet płyt CD z prezentacją na temat akcji (skierowane jest to szczególnie do moderatorów wspólnot czy katechetów). Chęć otrzymania takiej przesyłki wystarczy zgłosić na adres: sandra.kwiecien.ddak@gmail.com w tytule wiadomości wpisując: „Materiały promocyjne”.

 

 

Jest możliwość zakupu kubków DDAK – przez cały rok. Niestety można złożyć zamówienia na co najmniej 2 sztuki (na jeden adres) i więcej (nie realizujemy zamówień na 1 sztukę, poza momentami, gdy ogłaszamy zamówienia w specjalnej notce – zwykle raz w roku). Koszt jednego kubka to 25 zł (w cenę wliczona jest dostawa).

Reklamy
Komentarze
 1. E. pisze:

  Czy jest możliwość zamówienia wydrukowanych ulotek czy udostępniacie materiały tylko w wersji elektronicznej?

 2. Joanna pisze:

  Czy są też pliki ddak 1 i ddak 3 dostępne w większej rozdzielczości? Bo fajnie by to wyglądało w formacie A3 wydrukowane

  • Niestety nie. Z uwagi na to, że większość zainteresowanych dysponuje tylko zwykłą drukarką, nasze materiały są dostosowane do takich właśnie możliwości, ma więc rozdzielczość dość niską – wystarczającą zaledwie na rozmiar A4.

 3. Sylwia pisze:

  Bardzo dobry pomysł z tym propagowanim 😉 mam odwagę, pójdę i zapytam się księdza probosdzcza, co o tym myśli – mam nadzieję, że poprze chęć modlitwy 🙂 a może namówię również naszą panią katechetkę??? 😉
  Pozdfrawiam w Panu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s