KARTA ADOPCYJNA

Kartę adopcyjną otrzymują tylko kapłani, którzy zostali objęci modlitwą na okres stały, tj. trwającą do końca życia osoby adoptującej.

Wysyłana jest ona po tzw. okresie przejściowym, który trwa około 3 miesiące od dnia podjęcia adopcji.

Okres ten nie jest czasem próby, ale sprawdzenia swoich możliwości. Lata doświadczeń pokazały, że w tym czasie najwięcej osób rezygnuje z podjętego zobowiązania. I choć adopcja stała jest taka od samego początku, to jednak Karty Adopcyjne przesyłamy dopiero w chwili, gdy decyzja osoby adoptującej zostanie poparta czasem wierności w modlitwie i zobowiązaniu.

Na naszej stronie raz w miesiącu pojawia się informacja o tym, że organizowana jest kolejna wysyłka Kart Adopcyjnych. W ogłoszeniu zostają także wyszczególnione informacje, które należy przesłać do Działu Kart Adopcyjnych, aby taka pamiątka została przygotowana dla kapłana. Jest wspomniany również okres czasu objęty daną wysyłką (np. grudzień 2017, styczeń 2018 itd.). Przy kilku tysiącach adopcji  nie mamy możliwości przeszukiwania zgłoszenia każdej z osobna. Dlatego też jeśli po pojawieniu się ogłoszenia na stronie nie otrzymamy potrzebnych danych, kapłan nie otrzyma Karty Adopcyjnej.

Możliwa jest subskrypcja strony – po wpisaniu swojego adresu e-mail, na skrzynkę będą przychodziły powiadomienia o wszystkich nowych wpisach pojawiających się na stronie Dzieła. W ten sposób otrzymacie informację zarówno o nowych tekstach, ale również o wszystkich ogłoszeniach organizacyjnych.

Jeśli przegapiłeś czas na Twoją wysyłkę lub przedłużyłeś adopcję na stałą, wystarczy, że wyślesz do nas e-mail, według schematu, który ogłaszamy w notce dotyczącej wysyłki. Karta przysługuje Ci wówczas od ręki i jest dołączana do najbliższej wysyłki.

Nie realizujemy próśb na dostarczanie Kart w określone dni, np. „Poproszę Kartę wysłać 3 dni przed planowaną datą”. Jeśli zależy Ci na konkretnych datach, możliwe jest przesłanie pliku w formacie pdf, jpg. Wówczas sam wydrukujesz kartę i dostarczysz w określony dzień swojemu kapłanowi.

Gdy w przypadku nagłych, nieoczekiwanych okoliczności, chciałbyś Kartę otrzymać wcześniej, należy wysłać do nas wiadomość z prośbą – takie sprawy rozpatrujemy indywidualnie. Jeśli jest to przypadek choroby, trudnej operacji, bardzo podeszłego wieku lub złego stanu duchownego (fizycznego, psychicznego) postaramy się dołączyć Kartę do najbliższej wysyłki i wysłać ją szybciej.

Po ogłoszeniu wysyłki Kart, czas oczekiwania wynosi od 1 do 3 tygodni.
Z własnej kieszeni finansujemy każdą wysyłkę: szacujemy budżet, zamawiamy materiały, czekamy na ich dostawę.

Reklamy
%d blogerów lubi to: