KARTA ADOPCYJNA

Zdjęcie Karty Adopcyjnej

Wszystko o Karcie Adopcyjnej dowiecie się z tej strony. Zachęcam do uważnej lektury.

1. Karta Adopcyjna jest tylko dla adopcji stałych.

2. Nie otrzymasz jej od razu. Mamy miesięcznie kilka przypadków rezygnacji z adopcji stałej/zmiany na terminową w przeciągu pierwszych dwóch miesięcy od podjęcia adopcji. Dlatego istnieje okres przejściowy.

3. Okres przejściowy wynosi 3 miesiące od momentu podjęcia adopcji. Na jakim etapie jesteśmy, dowiesz się z notek na stronie. Strona ma budowę bloga, dlatego informację na temat Karty znajdziesz w notkach z danego miesiąca (poza okresem wakacyjnym). Co miesiąc pojawia się ogłoszenie. W tytule już podajemy najważniejszą informację, np. „Karty Adopcyjne – adopcje stałe z kwietnia i maja 2015 r.”

4. Sami z siebie Kart nie wysyłamy. Jesteś odpowiedzialny za swoją adopcję, dlatego czekamy na wypełniony przez Ciebie formularz.

5. Kartę wysyłamy na podany przez Ciebie adres: albo kapłana, albo do Ciebie bezpośrednio.

6. Jeśli przegapiłeś czas na Twoją wysyłkę lub zmieniłeś adopcję terminową na stałą, wystarczy że wyślesz do nas maila, według schematu, który ogłaszamy w notce dotyczącej wysyłki Kart (pojawia się raz w miesiącu). Karta przysługuje Ci wówczas od ręki i jest dołączana do najbliższej wysyłki.

7. Istnieje Dział Kart Adopcyjnych, z którym możesz się skontaktować: karty.adopcyjne@gmail.com i tam podesłać dane do wysyłki Karty. Jakie to dane? Wyczytasz z ogłoszenia na stronie.

Zbiór Waszych najczęstszych pytań i odpowiedzi:

Co to jest Karta Adopcyjna?

Karty Adopcyjne przeznaczone są dla kapłanów adoptowanych na stałe, tj. do końca życia osoby adoptującej (nie adoptowanego!). Stanowią one nie tylko informację o adopcji, ale także i pamiątkę. Karta jest formatu A5, drukowana na papierze wizytówkowym i zawiera informacje dotyczące akcji DDAK oraz adopcji. Wysyłana jest listownie, tylko i wyłącznie priorytetem albo do kapłana bezpośrednio, albo (na życzenie) do osoby adoptującej – tak, by mogła sama Kartę kapłanowi przekazać. Za wysyłkę Karty nie jest pobierana żadna opłata – jest to finansowane z budżetu akcji. Wszystkie Karty wysyłane są w kopertach bąbelkowych, by zapobiec ich uszkodzeniu. UWAGA: dane adoptującego są przekazywane tylko wtedy, gdy osoba w mailu zaznaczy, że chce być ujawniona (przypominam, że co do zasady akcja jest ANONIMOWA).

Przedłużyłem adopcję terminową na stałą. Kiedy dostanę Kartę?

Bierze się pod uwagę datę podjęcia pierwszej adopcji, tj. terminowej, a nie datę przedłużenia. Np. pojawia się ogłoszenie dotyczące adopcji stałych z czerwca 2015 roku. Oznacza to, iż sporządzamy Karty dla adopcji podjętych w tym miesiącu. Jeżeli jednak ktoś ma adopcję stałą sprzed tego okresu (np. maj 2013, styczeń 2012, czy inna wcześniejsza data) –ubiegać się o wysyłkę może od razu, bez żadnej zwłoki, ponieważ Kartę traktuje się jako zaległą. Ma adopcję stałą – tj. niezależnie od tego czy od początku była stała, czy dopiero później została na taką zmieniona – czasowo jest na tyle wczesna, że wchodzi w skład Kart, które sporządzamy i wysyłamy na bieżąco.

Czy osoba adoptująca także dostaje jakąś pamiątkę np. Kartę?

Niestety nie. Karta jest pamiątką podjętego zobowiązania dla kapłana. Ponadto, finansowanie podwójnej produkcji po prostu by nas zrujnowało. Koszt przygotowania i wysłania jednej Karty to (detalicznie) 5 zł za sztukę, więc przy wysyłce, przykładowo  40 kart x 5 zł to 200 zł, razy dwa to już 400 zł. Oczywiście, dzięki ludziom dobrej woli otrzymujemy pomoc, lecz nie możemy sobie pozwolić ani na zbytną hojność, ani tym bardziej na rozrzutność i zawsze szukamy możliwie jak najtańszych rozwiązań.