Księga Adoptowanych Kapłanów

Spis wszystkich kapłanów, za których już się ktoś modli wraz z oznaczeniem terminu, w czasie którego dana osoba zobowiązuje się do modlitwy. Podział na litery według nazwisk.

Trochę statystyk:

 • od początku akcji, adoptowano łącznie: 9523 kapłanów
 • obecnie opieką modlitewną otoczonych jest: 5897 kapłanów
 • liczba trwających adopcji: 8118
 • w grudniu: 609 adopcji
 • w styczniu: 148 adopcji
 • w lutym: 305 adopcji
 • w marcu: 2 adopcje
 • w maju: 2 adopcje
 • Wielki Post 2018: 208 adopcji

Statystyki zbiorcze dostępne są TUTAJ.

Wielu duszpasterzy wciąż czeka, byś wsparł ich swoją modlitwą, tak by zawsze wiernie wypełniali swoje obowiązki.

UWAGA!

1. Często powtarzana kwestia dotycząca nazwisk na stronie:

Kościół Katolicki prowadzi spis swoich duszpasterzy- są oni święceni publicznie i sprawują swoją posługę publicznie, dlatego też takie dane jak np. imię i nazwisko, są ogólnodostępne, bez trudu można je znaleźć w internecie, nie wpisujemy więc nic, czego by i tak już nie było, przy czym nie podajemy danych o diecezji, parafii czy jakiegokolwiek kontaktu do adoptowanego księdza. Wyjątek stanowią kapłani suspendowani, którzy zostali zawieszeni w sprawowaniu posługi duszpasterskiej. Choć w myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego pozostają oni kapłanami, to usuwam ich nazwiska z listy i pozostawiam samo imię, tak aby w żaden sposób nie można było zorientować się o kogo chodzi, nie chcemy bowiem nikogo narażać na jakiekolwiek przykrości. Zapewniam, że wszystkie informacje są gromadzone, przechowywane i udostępniane zgodnie z prawem- stąd zastrzeżenia anonimowości co do zasady, udostępnianie danych jedynie za zgodą samego zainteresowanego, a prośby o przekazanie danych kontaktowych są odrzucane. KAK stanowi świadectwo oraz informację dla adoptujących i samych księży, którzy także z Księgi korzystają. Na blisko 5400 adopcji podjętych w ramach tej akcji, zdarzyło się tylko kilka przypadków, gdy poproszono nas o usunięcie nazwiska kapłana z listy i tak uczyniliśmy. Parafie, diecezje oraz zakony, z którymi współpracujemy jak dotąd nie zgłaszały żadnych zastrzeżeń w tej materii. Dodatkowa lektura TUTAJ.

2. W związku z dużą ilością zgłoszeń, nie mamy możliwości natychmiastowego wysyłania powiadomień. Bądźcie jednak cierpliwi. Pracujemy nad tym.  Ci kapłani, do których wysłaliśmy powiadomienie, zostali oznaczeni literką: P.

3. Nie wszyscy chcą, by danego kapłana powiadamiać, więc logicznym jest, że gdzieniegdzie literka się nie pojawi 🙂

4. Zalecam, by po wysłaniu zgłoszenia, zerknąć tutaj do księgi, by sprawdzić czy wszystko się zgadza.

5. Kapłani adoptowani na stałe otrzymają Kartę Adopcyjną. Przy nazwiskach tych, do których zostanie ona wysłana, pojawi się oznaczenie: KA

6. Znaczek † pojawia się przy tych kapłanach, którzy zakończyli już swoje ziemskie życie.

7. Oznaczenie „suspendowany” pojawia się przy kapłanach, którzy zostali zawieszeni w pełnieniu swych kapłańskich obowiązków. Suspendowany kapłan pozostaje członkiem Kościoła, nadal należy także do stanu duchownego. Z uwagi na to, iż każdy ma prawo do prywatności, którą szanujemy- umieszczamy na stronie tylko i wyłącznie (według alfabetu), jego imię, aby w żaden sposób nie umożliwiać jego identyfikacji. Wyjątek stanowią Ci kapłani, którzy są osobami publicznymi w rozumieniu przepisów prawnych.

8. Jeżeli przy nazwisku kapłana nie ma wymienionego nazwiska oraz brak zaznaczenia „suspendowany” oznacza to, iż wystąpiły ważne przesłanki ku temu, by danych personalnych danego kapłana nie podawać.

—————————————————————————————————————————————

Uwaga! Kapłani nie są wpisywani według daty wysłanego maila. Kolejność odbieranych wiadomości jest przypadkowa, więc jeżeli adoptowałeś kapłana wcześniej, aniżeli widać w datach poniżej, nie oznacza to, że przegapiliśmy Twoją wiadomość – po prostu jej jeszcze nie odczytaliśmy. Pracujemy w takim tempie, na jaki pozwala nam czas. Bądź proszę cierpliwy – modlitwa wszak jest najważniejsza.

Ostatnio adoptowani:    (ostatnia aktualizacja:  23-02-2018 10:51)

 1. ks. Krupa Mateusz – 22 II 2018 rok (roczna)
 2. ks. Kania Wiesław SDB – 25 V 2018 rok (stała)
 3. ks. Jasiński Marcin – 22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 4. ks. Kozioł  Sławomir – 22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 5. ks. Sawielewicz Teodor – 22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku);  22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku);  22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 6. ks. Koszyk Mieczysław – 22 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 7. ks. Kosendiak Adrian – 21 II 2018 rok (stała)
 8. ks. Herold Mariusz – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 9. ks. Kozłowski Leszek – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 10. ks. Suchomski Dawid – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 11. ks. Kubisiak Łukasz – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku); 22 II 2018 rok (stała)
 12. ks. Lubak Albert – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 13. ks. Wink Bartłomiej – 20 II 2018 rok (roczna)
 14. ks. Burdach Michał – 21 II 2018 rok (roczna)
 15. ks. Anuszkiewicz Adam – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 16. ks. Kocur Szymon – 21 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 17. ks. Gierszewski Karol – 20 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 18. ks. Olczykowski Adam – 20 II 2018 rok (do 31 III 2018 roku)
 19. ks. Pączkowski Piotr SDB – 19 II 2018 rok (stała)
 20. ks. Iwanowski Łukasz – 25 II 2018 rok (roczna); 25 II 2018 rok (roczna)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Bóg zapłać za modlitwę!

Reklamy
Komentarze
 1. parafianka pisze:

  Chciałam zapytać dlaczego kś. Stanisław Kania nie został wpisany na listę ostatnio adoptowanych adopcja stała od 1.02.18

 2. Kamińska Hanna pisze:

  Chciałam zapytać kiedy mniej więcej ksiodz Andrzej Godlewski zostanie powiadomiony o adopcji

  • Jak jest napisane w „Najczęściej zadawanych pytaniach” – jeśli podano adres mailowy, powiadomienie przesyłamy do 72 godzin.

   • Kamińska Hanna pisze:

    Nie ma adresu mejlowego, chodzi mi o przesłanie karty adoptacyjnej

   • Jeśli jest Pani po lekturze zakładki „KARTA ADOPCYJNA”, to można z łatwością wyliczyć kiedy zostanie opublikowane ogłoszenie. Warto jednak pytania zadawać mailowo, nie w komentarzach, ponieważ brak nam danych do sprawdzenia szczegółów adopcji i konkretnej odpowiedzi.

 3. chrystyna pisze:

  Do adresu adoptowanego kaplana ks.Jarosław Biedroń wkradł sie błąd. Podaje poprawny :Bydgoszcz ul.Ossolińskich 1.Przepraszam pozdrawiam z Panem Bogiem.

 4. Aldona pisze:

  Czy ksiądz który porzucił kapłaństwo wiele lat temu też może zostać objęty modlitwą ? Obecnie ten były ksiądz ma własną rodzinę – dlatego pytam czy w takich wypadkach też można go objąć modlitwą.

 5. Jacek pisze:

  Zgłosiłem kontynuację adopcji mailem i cisza. Czyżby mail nie dotarł?
  Ponownie dzisiaj wysłałem z innego adresu i myślę że będzie skuteczny.
  Z Panem Bogiem

  • Są takie tygodnie, kiedy naprawdę ciężko się wyrobić, dlatego proszę o cierpliwość. Przepraszam za czas oczekiwania, ale przez ostatnich 9 dni ilość maili zrobiła się przerażająca. Aktualnie zostało mi 40 maili do odebrania, powinnam do jutra się z tym uwinąć 🙂

 6. Iza pisze:

  Szczesc Boze.W sierpniu wyslalam zgloszenie adopcji ksiedza,podalam dane.Nazwisko pojawilo sie na liscie oczekujacych do powiadomienia i wpisania.Teraz jest juz zamieszczone w alfabetycznym spisie ale nie ma literki ”P” przy nazwisku.Czy to znaczy,ze kaplan nie zostal powiadomiony?

 7. p pisze:

  Bardzo proszę poprawić wyżej na 6 m-cy.

 8. Mari pisze:

  Pani Sandro, piszę tutaj, ponieważ nie chcę robić dodatkowego tłoku w skrzynce pocztowej, a czas ucieka. Przypuszczam, że moja informacja o 2 adopcjach wysłana najpierw 29 listopada, następnie 12 grudnia (przed godziną 18.) trafiła do spamu, jak już się zdarzyło w moim przypadku.
  Mam ogromną prośbę i pytanie: czy istnieje cień szansy na powiadomienie przed Świętami tych adoptowanych (chociaż ks. Tadeusza, adres do drugiego ks. prawdopodobnie mają Państwo w bazie danych). Jeśli nie, zrozumiem.
  Serdecznie pozdrawiam.

  • antonina pisze:

   droga @Mari,
   spróbuj proszę, jeszcze raz przypomnieć się i napisać pod właściwy adres, tzn. do Działu Powiadomień
   ddak.wordpress@gmail.com
   i podaj tam proszę, dane kontaktowe do danego kapłana
   pozdrawiam

   • Mari pisze:

    Nie było już takiej potrzeby. Kapłani zostali przez Was powiadomieni jeszcze przed Świętami, za co stokrotnie dziękuję. Wasza praca i poświęcenie są nieocenione.
    Niech Was Bóg obficie obdarzy łaskami w rozpoczętym właśnie roku.

 9. siasia pisze:

  Witam serdecznie.
  Zauważyłam, że ostatnia aktualizacja strony była wczoraj późnym wieczorem. Ja wysłałam Pani emaila wczoraj przed południem. Nie mam pewności czy dotarł. Czekam jednak na informację zwrotną 🙂

  • Cierpliwości 🙂 Maili dziennie pojawia się dużo, w różnych godzinach. Zwykle odbieramy wiadomości chronologicznie. DDAK to nie nasza praca zawodowa, lecz wolontaryjna, więc w nawale obowiązków nie zawsze siedzimy przed komputerem i wpisujemy adopcje. Internet sprawia, że naturalnie oczekujemy, że nasza sprawa zostanie załatwiona natychmiast, ale to nie zawsze możliwe. Bardzo proszę o cierpliwość.

   • siasia pisze:

    Uzbrajam się w takim razie w cierpliwość 🙂
    Pozdrawiam i życzę błogosławionej Niedzieli!

 10. Pani Sandro.Mój syn i mama zgłosili kapłanów do adopcji w połowie sierpnia.Nie ma ich nazwisk na liście.Czy muszą powtórnie wysłać zgłoszenie?Może poprzednie nie dotarły do Pani.Pozdrawiam:)

 11. L W pisze:

  Modlitwa za księdza

  O Jezu, Panie Mój!

  Pobłogosław księdzu ………………  Spraw, niech jego kapłańskie serce wypełni Twoja miłość, która sprawi, że będzie wiernie naśladował Ciebie w pełnieniu posługi kapłańskiej. Wypełnij jego serce radością, aby wszystkie troski znikły i nie przeszkadzały mu pełnić Twoją wolę. Obdarz go zdrowiem, aby choroba nie przeszkadzała mu służyć Tobie i tym, do których go posłałeś.

  Duchu Święty, obdarz księdza …………….. swymi darami. Niech poznanie Ciebie i Twego Słowa przychodzi mu z łatwością, a jego mądrość świadczy o mądrości Boga, aby mógł nią wypełniony jeszcze doskonalej służyć Tobie i Twojej owczarni.

  Panie Jezu! Wspieraj go w pracy duszpasterskiej, by swą cierpliwością, łagodnością, wytrwałością, ale i stanowczością prowadził Twoje owieczki prostą drogą do Ciebie. Wspieraj w chwilach pokus, zwątpienia i słabości, aby zawsze wychodził zwycięsko i wzmocniony w wierze z każdej z prób. Panie Jezu, towarzysz mu nieustannie i uświęcaj Twoją obecnością, by jego dusza oświetlona Twoim światłem była tak piękna świętością, jak piękną, świętą i czystą była w dniu święceń kapłańskich. Niech dar jego kapłaństwa ubogaca Kościół i uświęca każdego z nas. Pozwól, Jezu, Arcykapłanie, niech jego serce będzie zawsze podobne do Twojego i otwarte dla bliźnich – jak Twoje, przebite dla nas na krzyżu, bo tylko przez serce kapłańskie prowadzi nasza droga do Ciebie. Błogosław go w każdej chwili życia, by wzmocniony Tobą bezbłędnie oświecał naszą drogę do Ciebie. Bądź uwielbiony za dar jego kapłaństwa, bądź uwielbiony za każdego kapłana, którego nam ofiarowałeś, by był naszym przewodnikiem.

  Maryjo, Matko Jezusa, Matko każdego kapłańskiego serca. Chroń go, Najmilsza z Matek. Strzeż duszy i ciała, niech ominą go wszelkie niebezpieczeństwa ze strony złego ducha i ludzi, którzy są jego narzędziami. Amen

  • antonina pisze:

   właśnie ta modlitwa podana była przez DDAK pierwotnie
   hmm 🙂 jak to było już dawno..
   zacierają się wspomnienia, wyciszają emocje,
   pozostaje wiara, nadzieja, i miłość w codzienności
   i pamięć o modlitwie za kapłana

   jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski
   a Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec Święta Panno, Maryjo, pełna łaski

 12. Sadurska pisze:

  Zgłosiłam kapłanów do adopcji jednego 24 VIII i drugiego 25 VIII jest to adopcja stała i mam pytanie, czyżby ich pominięto? bo niema jeszcze ich na liście. Pozdrawiam.

 13. M pisze:

  Zglosilam kapłana do adopcji 1 września jest to adopcja stała. W najczęściej zadawanych pytaniach jest ,ze kaplan po 48h dostaje powiadomienie @. Jednak nic sie w spisie przy jego nazwisku nie zmienilo, chodzi mi o ta literke P. Kied wysyłacie powiadomienia? 🙂

  • Powiadomienie w ciągu 48 godzin, ale od momentu otrzymania ode mnie maila z podziękowaniem za adopcję, a nie od momentu wysłania zgłoszenia.

   • M pisze:

    Odpowiedziałaś na mojego @, podziękowałaś za adopcje i poprosiłaś o adres @. Wysłałam od razu. Wysłałam także adres korespondencji abyście mogli wysłać kartę adopcji.

   • W takim razie proszę albo o cierpliwość, albo o kontakt z Działem Powiadomień: ddak.wordpress@gmail.com
    Staramy się wysyłać powiadomienia w ciągu 48 godzin, ale DDAK jest działalnością prowadzoną przez nas w czasie wolnym, toteż nie zawsze uda nam się terminu dotrzymać. Jeśli oznaczenie się nie pojawia, można napisać do stosownego Działu.

 14. Faustyna pisze:

  Przepraszam, czekam na pojawienie się „P” przy nazwisku „mojego” kapłana od ponad tygodnia. Czy jeśli nie zastrzeglam że nie chce powiadomienia (a tak nie było) i podałam adres kapłana to powiadomienie na pewno zostanie wysłane? Bardzo mi na tym zależy. Adopcja stała. Mam po prostu cierpliwie czekać? Pozdrawiam 🙂

 15. Miki pisze:

  Liczba adopcji wzrasta w niesamowitym tempie! Zachęcajmy innych do podejmowania adopcji – dla osoby regularnie modlącej się to niewielki wysiłek, dla mniej systematycznej w tym względzie – zachęta do wytrwałości, choć Szatan stara się siać wątpliwości. Często doświadczam, jak modlitwa za wybranego kapłana wzmacnia moją osobistą relację z Bogiem, uczy wierności i żarliwości w modlitwie. Decyzja o podjęciu adopcji była łaską i szczęściem.

 16. agnes pisze:

  czy jeśli chciałabym przedłużyć adopcję, jest wysyłany e-mail do danego księdza z takową informacją (o przedłużeniu adopcji)?

   • s. Rita pisze:

    w 2012 r. adoptowałam o. Marcina Dębskiego OFMCap, ale przy jego nazwisku nie ma żadnej „literki”. Czy to znaczy, że nie został o tym w żaden sposób powiadomiony? W modlitwie za niego mi to nie przeszkadza 🙂 ale myślę, że dla niego taka informacja mogłaby być ważna 🙂

   • antonina pisze:

    @s.Rito
    odpowiedzi na Twoje pytania znajdują się w zakładce Najczęściej zadawane pytania;
    pytanie nr 5 i 17

 17. Ja pisze:

  drugi miesiąc adopcji trud ale zaraz „po” radość…pozdrawiam, Ja

 18. ks. Maciej pisze:

  Skąd mam wiedzieć, o którego księdza chodzi, skoro są często takie same imiona i nazwiska różnych księży? 🙂

 19. ks Maciee pisze:

  Czy ja, jako ks. mogę adoptować kapłana, ktory potrzebuje pomocy? Bo wiem, że na adopcję będzie musiał poczekać.

  • antonina pisze:

   🙂 oczywiście, nie ma problemu,
   modlitwa wstawiennicza ma wielką wartość i każdy jej potrzebuje – wszyscy to wiemy,
   Pan Jezus uczy „jedni drugich brzemiona noście”,

   nie ma znaczenia kto jest osobą adoptującą,
   ważne byśmy przez modlitwę razem szli Drogą do Boga

 20. ks Maciee pisze:

  Dziękuję z kapłańskiego serca za adopcję. Módlcie się, żeby księża mieli odwagę mówić prawdę. żeby nie bali się świata. Bo to, czego jestem świadkiem u moich braci w kapłaństwie, przeraża mnie. Większość to zwykłe tchórze. Pozdrawiam i dołaczam dzieło DDAK do intencji różańca kapłańskiego i z serca błogosławię + .

  • MW pisze:

   Dobrze, że jeszcze są tacy księża! Miło natknąć się na takie słowa i wiedzieć, że jest takie stanowisko właśnie KSIĘDZA. Bóg dał mi znać prawych kapłanów – ONI SĄ! Niech Bóg błogosławi w służbie kapłańskiej! 🙂

 21. ola pisze:

  Chciałam podzielić się tym co dziś mi się przytrafiło. Ponad rok temu objęłam modlitwą jednego Kapłana. Zastanawiałam się czy dam radę ale jak na razie się udaje 🙂 postanowiłam więc niedawno „zaadoptować” innego Kapłana, który obecnie jest w mojej parafii. Początki nie były łatwe. Zaczęła pojawiać się również myśl „czy oby na pewno dobrze robię”. Dziś wiem, że warto było i właśnie dziś, (tak to odbieram) dostałam znak, że ta adopcja nie była przypadkiem 🙂 Idąc na Mszę Św. ofiarowałam ją w intencji tego Kapłana. We wstępie do Mszy Św. kapłan, który wspólnie odprawiał z Nim Mszę powiedział, że dziś w Kościele wspominany jest Jan Maria Vianney- patron proboszczów (i tej wspaniałej akcji :-)) W tym samym momencie poczułam, że to nie przypadek, że ten Kapłan odprawiał tę Mszę Św. którą ja ofiarowałam za Niego i to właśnie dziś. To wydarzenie dodało mi „skrzydeł” i wiem, że warto głęboko wierzyć w to co się robi dla dobra drugiego człowieka 🙂 Nic nie dzieje się przez przypadek tylko czasami potrzeba trochę czasu, żeby to zrozumieć. 🙂

 22. fantazja0703 pisze:

  Dziś minął miesiąc gdy adoptowałam ks Wojciecha, proszę o duchowe wsparcie na kolejne miesiące.

 23. Patrycja pisze:

  Cieszę się , że znalazłam tę stronę.Od dłuższego czasu modlę się za ks. Aleksandra Dz. i za przyjaciela diakona Marka , a teraz mogę śmiało bez żadnej obawy „zaadoptować ” ich obu 🙂 Ks.Olka na liście już widzę , na Marka muszę poczekać do święceń , ale lista nie jest tak ważna jak modlitwa… Dla własnej próby wzięłam sobie okres 2-letni , bo nie warto rzucać się na głęboką wodę i wziąć od razu stałą adopcje , jeżeli poczuję po tych dwóch latach , że dam radę do końca życia , to wezmę na stałe . Lepiej tak niż później pisać , że się rezygnuje . Jeżeli ktoś napisze , że przerywam adopcję stałą to jeszcze szacunek , gorzej jak weźmie , nie modli się i nie informuję w ogóle o tym . Znając życie takie przypadki się zdarzają , więc ludzie bądźmy rozważni 🙂

  Pozdrawiam

 24. A. pisze:

  Ja mam techniczne pytanie – czytałam w którejś zakładce, że oczekujecie od kapłana potwierdzenia otrzymania wiadomości. Czy „P” przy nazwisku jest umieszczane w związku z tym kiedy takowe potwierdzenie nadejdzie, czy po prostu tylko kiedy zostało wysłane samo powiadomienie?

  • „Najczęściej zadawane pytania” – pytanie nr 17. P oznacza, że wysłano powiadomienie drogą mailową. Innymi słowy: jest ono umieszczane, gdy wyślemy wiadomość, a nie gdy dostaniemy odpowiedź.

 25. Joanna pisze:

  Ta radość na widok nowych nazwisk na liście, a zwłaszcza, jeśli niektóre są znajome – bezcenna! 🙂

 26. x.lukaszladyzynski pisze:

  Wpisalem dziś swoje imię i nazwisko w google, i dowiedziałem się,że jestem adoptowany 🙂 Bóg zapłać za modlitwę!

 27. Renia pisze:

  Mam stałe trzech księży; ks.Tomasz Filinowicz, ks.Łukasz Pasuto i ks.Marcin Staniado końca mojego życia. obiecuję i modlę się codziennie I wstawiałam się do Najlepszego Naszego Ojca jest w Niebie. Pozdrawiam cieplutko i otulam w pamięci modlitwe. Renia 🙂

 28. Lidzia pisze:

  Wiatm!
  Bardzo sie cieszę że istnieje to Dzieło!Nasi kapłani modlą się za swoich wiernych każdego dnia więc my też powinniśmy sie za Nich modlić, wsparcie modlitewne z naszej strony też jest potrzebne. Ja zawdzięczam bardzo wiele Kapłanowi którego adoptowałam, tylko w taki sposób jestem w stanie mu podziękować za duchową opiekę! Niech Bóg Błogosławi każdego dnia wszystkim tworzącym to Dzieło:)

 29. Sorella pisze:

  Pierwsze dni adopcji były wspaniałe,ale teraz doświadczam czegoś innego…nawet dystansu i jakby niezporozumień ze strony samego adoptowanego

  • luśka pisze:

   Nie sądzę, że adoptowałaś kapłana tylko po to, by był dla Ciebie miły. Ponadto ksiądz jest tylko człowiekiem, może mieć gorszy humor, czy coś. Tym bardziej módl się o to, by był świętym kapłanem! Życzę wytrwałości! 🙂

  • niusia pisze:

   oj ja też tego doświadczam, z wielkiej przyjaźni, nagle głęboka niechęć. To pewnie szatan stara się w ten sposób pomieszać szyki

  • EWA pisze:

   coś w ty jest ja tez wyczuwam zwiększenie dystansu od księdza którego zaadoptowałam, hmm ciekawe dlaczego tak się dzieje?

  • Basia pisze:

   Oj…ja adoptowałam przyjaciela (anonimowo)….I w tym momencie jest już chyba po przyjaźni…. bardzo dużo niechęci z jego strony, przykrych słów i zachowań.
   Miałam pokusę rezygnacji bo jego zachowanie jest dobijające….

 30. Kasia pisze:

  Ponad 2tys. adopcji! Niesamowite! 😀

 31. po prostu pisze:

  Dawno nie wchodziłam na tę stronę… Bogu Najwyższemu dzięki, że tylu kapłanów jest „omadlanych” każdego dnia. Muszę powiedzieć, że będąc „adoptującym” też doświadczam jedności modlitewnej ze strony adoptowanego kapłana…

 32. Justyna pisze:

  Chciałabym zauważyć, że jeden z suspendowanych księży jest wymieniony z nazwiska i tak samo ksiądz apostata.

  • Sandra pisze:

   Księża apostaci i suspendowani, będący osobami publicznymi w rozumieniu przepisów prawnych, mogą być wymienieni z imienia i nazwiska.

  • Matti pisze:

   Może jest to jedynie przypadkowa zbieżność imienia i nazwiska? Z tego co mi wiadomo to rzeczony apostata zmienił nazwisko.

 33. Beata pisze:

  Kapłani święceni są PUBLICZNIE, biskupowi ślubują PUBLICZNIE, nauczają i sprawiają sakramenty PUBLICZNIE, więc nie ma powodu żeby po zawieszeniu ich w tych obowiązkach ukrywać ich tożsamość. To nie jest kwestia prywatności, ale uczciwości wobec wiernych.

 34. s. M. Łukasza Biela SCB pisze:

  Bóg zaplać serdecznie Osobie, Która adoptowała Ks. Zbyszka Bielę z diec. Katowickiej.
  Niech Dobry Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. Życzę wiele radości 🙂
  Pozdrawiam ciepło… i też wspieram modlitwą.

 35. Ewa pisze:

  Od kiedy modlę się za księdza czuje że Bóg mnie kocha,czuję Bożą Miłość do mnie i we mnie.To działa w obydwie strony;tak myślę.Jezu dziękuję Ci za zaufanie.wiesz że nie zawiodę.Ewa.

 36. Owca pisze:

  Jaa, ale się cieszę z tych coraz to nowych adopcji! A szczególnie jeśli znam tych kapłanów, za których ludzie się modlą.
  Chwała Panu!

 37. Iza pisze:

  Alleluja! Powyżej 1000-ca adoptowanych kapłanów. To wspaniełe! To takie cudowne jak sobie pomyślę,że każdego dnia 1000 naszych kapłanów powierzanych jest Najwyższemu Kapłanowi Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi i jego Matce. To po prostu musi przynieść owoc. Dziękujmy Bogu Najwyższemu za to piękne Dzieło,za ciebie Sandro i za wszystkich, którzy cię wspierają, oraz za tych wszystkich, którzy otaczają kapłanów codzienną modlitwą. Chcę się jeszcze podzielić refleksją – sama kiedy podjęłam się stałej adopcji, nie myślałam, że mi samej przyniesie to tak dużo radości. Myślę,że modląc się za innych sami otrzymujemy mnóstwo łask. I to jest wspaniałe. Módlmy się za naszych kapłanów ! Niech Bóg będzie zawsze z nami.

 38. Pięknie Sandro, niech Ci Bóg błogosławi!

 39. pawel pisze:

  Ja to modlę się za wszystkich 🙂 bez wyszczególniania, chyba że najdzie mnie jakaś głębsza refleksja. Pozdrawiam!

 40. hadzia pisze:

  Pan Bóg działa. Naprawdę.

 41. hadzia pisze:

  WOW! Ile adopcji!

 42. ks. Dariusz Byrski pisze:

  Nie wiedziełem, że jestem „adopotowany”…dzięki za modlitwę!

 43. br. Przemek pisze:

  Dziękuję za modlitwę, wspaniałe dzieło, pozdrawiam, dziekuję i modlę się takżę za osbę, która mnie :adoptowała”

 44. br. Paweł pisze:

  Bóg Wam zapłać. To super akcja. Kapłan też człowiek.

 45. br. Paweł pisze:

  Z serca za adopcję dziękuję! Adopcja mnie trwa od wczoraj i ja tego doświadczam. 🙂
  Niech Najwyższy będzie Waszą nagrodą!
  Dziękuję i błogosławię!
  PAX

 46. brat pisze:

  O! Nawet nie wiedziałem, że jestem zaadoptowany 🙂 Dziękuję z modlitwę, ma ona wartość pierwszorzędną. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s