Księga Adoptowanych Kapłanów

Spis wszystkich kapłanów, za których już się ktoś modli wraz z oznaczeniem terminu, w czasie którego dana osoba zobowiązuje się do modlitwy. Podział na litery według nazwisk.

Trochę statystyk:

 • od początku akcji, adoptowano łącznie: 6891 księży
 • obecnie opieką modlitewną otoczonych jest: 4393 kapłanów
 • liczba trwających adopcji: 5784
 • w marcu133 adopcji
 • w kwietniu: 201 adopcji
 • w maju: 121 adopcji
 • w czerwcu: 168 adopcji
 • w lipcu: 76 adopcji
 • w sierpniu: 61 adopcji
 • we wrześniu: 26 adopcje

Statystyki zbiorcze dostępne są TUTAJ.

Wielu duszpasterzy wciąż czeka, byś wsparł ich swoją modlitwą, tak by zawsze wiernie wypełniali swoje obowiązki.

UWAGA!

1. Często powtarzana kwestia dotycząca nazwisk na stronie:

Kościół Katolicki prowadzi spis swoich duszpasterzy- są oni święceni publicznie i sprawują swoją posługę publicznie, dlatego też takie dane jak np. imię i nazwisko, są ogólnodostępne, bez trudu można je znaleźć w internecie, nie wpisujemy więc nic, czego by i tak już nie było, przy czym nie podajemy danych o diecezji, parafii czy jakiegokolwiek kontaktu do adoptowanego księdza. Wyjątek stanowią kapłani suspendowani, którzy zostali zawieszeni w sprawowaniu posługi duszpasterskiej. Choć w myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego pozostają oni kapłanami, to usuwam ich nazwiska z listy i pozostawiam samo imię, tak aby w żaden sposób nie można było zorientować się o kogo chodzi, nie chcemy bowiem nikogo narażać na jakiekolwiek przykrości. Zapewniam, że wszystkie informacje są gromadzone, przechowywane i udostępniane zgodnie z prawem- stąd zastrzeżenia anonimowości co do zasady, udostępnianie danych jedynie za zgodą samego zainteresowanego, a prośby o przekazanie danych kontaktowych są odrzucane. KAK stanowi świadectwo oraz informację dla adoptujących i samych księży, którzy także z Księgi korzystają. Na blisko 5400 adopcji podjętych w ramach tej akcji, zdarzyło się tylko kilka przypadków, gdy poproszono nas o usunięcie nazwiska kapłana z listy i tak uczyniliśmy. Parafie, diecezje oraz zakony, z którymi współpracujemy jak dotąd nie zgłaszały żadnych zastrzeżeń w tej materii. Dodatkowa lektura TUTAJ.

2. W związku z dużą ilością zgłoszeń, nie mam możliwości natychmiastowego wysyłania powiadomień. Bądźcie jednak cierpliwi. Pracuję nad tym.  Ci kapłani, do których wysłałam powiadomienie, zostali oznaczeni literką: P.

3. Nie wszyscy chcą, by danego kapłana powiadamiać, więc logicznym jest, że gdzieniegdzie literka się nie pojawi :)

4. Zalecam, by po wysłaniu do mnie zgłoszenia, zerknąć tutaj do księgi, by sprawdzić czy wszystko się zgadza.

5. Kapłani adoptowani na stałe otrzymają Kartę Adopcyjną. Przy nazwiskach tych, do których zostanie ona wysłana, pojawi się oznaczenie: KA

6. Znaczek † pojawia się przy tych kapłanach, którzy zakończyli już swoje ziemskie życie.

7. Oznaczenie „suspendowany” pojawia się przy kapłanach, którzy zostali zawieszeni w pełnieniu swych kapłańskich obowiązków. Suspendowany kapłan pozostaje członkiem Kościoła, nadal należy także do stanu duchownego. Z uwagi na to, iż każdy ma prawo do prywatności, którą szanujemy- umieszczamy na stronie tylko i wyłącznie (według alfabetu), jego imię, aby w żaden sposób nie umożliwiać jego identyfikacji. Wyjątek stanowią Ci kapłani, którzy są osobami publicznymi w rozumieniu przepisów prawnych.

8. Jeżeli przy nazwisku kapłana nie ma wymienionego nazwiska oraz brak zaznaczenia „suspendowany” oznacza to, iż wystąpiły ważkie przesłanki ku temu, by danych personalnych danego kapłana nie podawać.

—————————————————————————————————————————————

Ostatnio adoptowani:       (ostatnia aktualizacja:  02-09-2015  15:31)

Uwaga! Kapłani nie są wpisywani według daty wysłanego maila. Kolejność odbieranych wiadomości jest przypadkowa, więc jeżeli adoptowałeś kapłana wcześniej, aniżeli widać w datach poniżej, nie oznacza to, że przegapiliśmy Twoją wiadomość – po prostu jej jeszcze nie odczytaliśmy. Pracujemy w takim tempie, na jaki pozwala nam czas. Bądź proszę cierpliwy – modlitwa wszak jest najważniejsza.

 –  –  –  –  

 1. ks. Gawarski Mateusz – 1 IX 2015 roku (3 lata)
 2. ks. Buczek Łukasz – 31 VIII 2015 rok (stała)
 3. ks. Sereda Andrzej – 31 VIII 2015 rok (roczna)
 4. ks. Gruszka Paweł – 31 VIII 2015 rok (stała)
 5. ks. Kozikowski Adam – 1 IX 2015 roku (roczna)
 6. ks. Krężel Michał – 1 IX 2015 roku (2 miesiące)
 7. ks. Duda Jerzy – 1 IX 2015 roku (stała)
 8. ks. Wawak Paweł – 1 IX 2015 roku (6 miesięcy)
 9. ks. Topolnicki Zbigniew – 1 IX 2015 roku (roczna)
 10. ks. Kołodziejski Marek  – 1 IX 2015 roku (stała)
 11. ks. Stochmal Rafał – 1 IX 2015 roku (1 miesiąc)
 12. ks.  Langenfeld Łukasz – 1 IX 2015 roku (stała)
 13. ks. Moks Marcin – 1 IX 2015 roku (stała)
 14. ks. Ciulkin Daniel – 1 IX 2015 roku (do 20 IX 2015 roku)
 15. ks. Kępa Piotr SDB – 1 IX 2015 roku (do 31 XII 2015 roku)
 16. o. Swat Marek OMI – 1 IX 2015 roku (stała)
 17. ks. Turowski Marcin – 1 IX 2015 roku (roczna)
 18. ks. Florek Wiktor – 1 IX 2015 roku (1 miesiąc)
 19. ks. Pośliński Piotr – 1 IX 2015 roku (roczna)
 20. ks. Sternal Marcin – 1 IX 2015 roku (roczna)

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Bóg zapłać za modlitwę!

Komentarze
 1. Faustyna pisze:

  Przepraszam, czekam na pojawienie się „P” przy nazwisku „mojego” kapłana od ponad tygodnia. Czy jeśli nie zastrzeglam że nie chce powiadomienia (a tak nie było) i podałam adres kapłana to powiadomienie na pewno zostanie wysłane? Bardzo mi na tym zależy. Adopcja stała. Mam po prostu cierpliwie czekać? Pozdrawiam :)

 2. Miki pisze:

  Liczba adopcji wzrasta w niesamowitym tempie! Zachęcajmy innych do podejmowania adopcji – dla osoby regularnie modlącej się to niewielki wysiłek, dla mniej systematycznej w tym względzie – zachęta do wytrwałości, choć Szatan stara się siać wątpliwości. Często doświadczam, jak modlitwa za wybranego kapłana wzmacnia moją osobistą relację z Bogiem, uczy wierności i żarliwości w modlitwie. Decyzja o podjęciu adopcji była łaską i szczęściem.

 3. agnes pisze:

  czy jeśli chciałabym przedłużyć adopcję, jest wysyłany e-mail do danego księdza z takową informacją (o przedłużeniu adopcji)?

   • s. Rita pisze:

    w 2012 r. adoptowałam o. Marcina Dębskiego OFMCap, ale przy jego nazwisku nie ma żadnej „literki”. Czy to znaczy, że nie został o tym w żaden sposób powiadomiony? W modlitwie za niego mi to nie przeszkadza :-) ale myślę, że dla niego taka informacja mogłaby być ważna :-)

   • antonina pisze:

    @s.Rito
    odpowiedzi na Twoje pytania znajdują się w zakładce Najczęściej zadawane pytania;
    pytanie nr 5 i 17

 4. Ja pisze:

  drugi miesiąc adopcji trud ale zaraz „po” radość…pozdrawiam, Ja

 5. ks. Maciej pisze:

  Skąd mam wiedzieć, o którego księdza chodzi, skoro są często takie same imiona i nazwiska różnych księży? :)

 6. ks Maciee pisze:

  Czy ja, jako ks. mogę adoptować kapłana, ktory potrzebuje pomocy? Bo wiem, że na adopcję będzie musiał poczekać.

  • antonina pisze:

   :) oczywiście, nie ma problemu,
   modlitwa wstawiennicza ma wielką wartość i każdy jej potrzebuje – wszyscy to wiemy,
   Pan Jezus uczy „jedni drugich brzemiona noście”,

   nie ma znaczenia kto jest osobą adoptującą,
   ważne byśmy przez modlitwę razem szli Drogą do Boga

 7. ks Maciee pisze:

  Dziękuję z kapłańskiego serca za adopcję. Módlcie się, żeby księża mieli odwagę mówić prawdę. żeby nie bali się świata. Bo to, czego jestem świadkiem u moich braci w kapłaństwie, przeraża mnie. Większość to zwykłe tchórze. Pozdrawiam i dołaczam dzieło DDAK do intencji różańca kapłańskiego i z serca błogosławię + .

  • MW pisze:

   Dobrze, że jeszcze są tacy księża! Miło natknąć się na takie słowa i wiedzieć, że jest takie stanowisko właśnie KSIĘDZA. Bóg dał mi znać prawych kapłanów – ONI SĄ! Niech Bóg błogosławi w służbie kapłańskiej! :)

 8. ola pisze:

  Chciałam podzielić się tym co dziś mi się przytrafiło. Ponad rok temu objęłam modlitwą jednego Kapłana. Zastanawiałam się czy dam radę ale jak na razie się udaje :-) postanowiłam więc niedawno „zaadoptować” innego Kapłana, który obecnie jest w mojej parafii. Początki nie były łatwe. Zaczęła pojawiać się również myśl „czy oby na pewno dobrze robię”. Dziś wiem, że warto było i właśnie dziś, (tak to odbieram) dostałam znak, że ta adopcja nie była przypadkiem :-) Idąc na Mszę Św. ofiarowałam ją w intencji tego Kapłana. We wstępie do Mszy Św. kapłan, który wspólnie odprawiał z Nim Mszę powiedział, że dziś w Kościele wspominany jest Jan Maria Vianney- patron proboszczów (i tej wspaniałej akcji :-)) W tym samym momencie poczułam, że to nie przypadek, że ten Kapłan odprawiał tę Mszę Św. którą ja ofiarowałam za Niego i to właśnie dziś. To wydarzenie dodało mi „skrzydeł” i wiem, że warto głęboko wierzyć w to co się robi dla dobra drugiego człowieka :-) Nic nie dzieje się przez przypadek tylko czasami potrzeba trochę czasu, żeby to zrozumieć. :)

 9. fantazja0703 pisze:

  Dziś minął miesiąc gdy adoptowałam ks Wojciecha, proszę o duchowe wsparcie na kolejne miesiące.

 10. Patrycja pisze:

  Cieszę się , że znalazłam tę stronę.Od dłuższego czasu modlę się za ks. Aleksandra Dz. i za przyjaciela diakona Marka , a teraz mogę śmiało bez żadnej obawy „zaadoptować ” ich obu :) Ks.Olka na liście już widzę , na Marka muszę poczekać do święceń , ale lista nie jest tak ważna jak modlitwa… Dla własnej próby wzięłam sobie okres 2-letni , bo nie warto rzucać się na głęboką wodę i wziąć od razu stałą adopcje , jeżeli poczuję po tych dwóch latach , że dam radę do końca życia , to wezmę na stałe . Lepiej tak niż później pisać , że się rezygnuje . Jeżeli ktoś napisze , że przerywam adopcję stałą to jeszcze szacunek , gorzej jak weźmie , nie modli się i nie informuję w ogóle o tym . Znając życie takie przypadki się zdarzają , więc ludzie bądźmy rozważni :)

  Pozdrawiam

 11. A. pisze:

  Ja mam techniczne pytanie – czytałam w którejś zakładce, że oczekujecie od kapłana potwierdzenia otrzymania wiadomości. Czy „P” przy nazwisku jest umieszczane w związku z tym kiedy takowe potwierdzenie nadejdzie, czy po prostu tylko kiedy zostało wysłane samo powiadomienie?

  • „Najczęściej zadawane pytania” – pytanie nr 17. P oznacza, że wysłano powiadomienie drogą mailową. Innymi słowy: jest ono umieszczane, gdy wyślemy wiadomość, a nie gdy dostaniemy odpowiedź.

 12. Joanna pisze:

  Ta radość na widok nowych nazwisk na liście, a zwłaszcza, jeśli niektóre są znajome – bezcenna! :-)

 13. x.lukaszladyzynski pisze:

  Wpisalem dziś swoje imię i nazwisko w google, i dowiedziałem się,że jestem adoptowany :) Bóg zapłać za modlitwę!

 14. Renia pisze:

  Mam stałe trzech księży; ks.Tomasz Filinowicz, ks.Łukasz Pasuto i ks.Marcin Staniado końca mojego życia. obiecuję i modlę się codziennie I wstawiałam się do Najlepszego Naszego Ojca jest w Niebie. Pozdrawiam cieplutko i otulam w pamięci modlitwe. Renia :)

 15. Lidzia pisze:

  Wiatm!
  Bardzo sie cieszę że istnieje to Dzieło!Nasi kapłani modlą się za swoich wiernych każdego dnia więc my też powinniśmy sie za Nich modlić, wsparcie modlitewne z naszej strony też jest potrzebne. Ja zawdzięczam bardzo wiele Kapłanowi którego adoptowałam, tylko w taki sposób jestem w stanie mu podziękować za duchową opiekę! Niech Bóg Błogosławi każdego dnia wszystkim tworzącym to Dzieło:)

 16. Sorella pisze:

  Pierwsze dni adopcji były wspaniałe,ale teraz doświadczam czegoś innego…nawet dystansu i jakby niezporozumień ze strony samego adoptowanego

  • luśka pisze:

   Nie sądzę, że adoptowałaś kapłana tylko po to, by był dla Ciebie miły. Ponadto ksiądz jest tylko człowiekiem, może mieć gorszy humor, czy coś. Tym bardziej módl się o to, by był świętym kapłanem! Życzę wytrwałości! :)

  • niusia pisze:

   oj ja też tego doświadczam, z wielkiej przyjaźni, nagle głęboka niechęć. To pewnie szatan stara się w ten sposób pomieszać szyki

  • EWA pisze:

   coś w ty jest ja tez wyczuwam zwiększenie dystansu od księdza którego zaadoptowałam, hmm ciekawe dlaczego tak się dzieje?

  • Basia pisze:

   Oj…ja adoptowałam przyjaciela (anonimowo)….I w tym momencie jest już chyba po przyjaźni…. bardzo dużo niechęci z jego strony, przykrych słów i zachowań.
   Miałam pokusę rezygnacji bo jego zachowanie jest dobijające….

 17. Kasia pisze:

  Ponad 2tys. adopcji! Niesamowite! :D

 18. po prostu pisze:

  Dawno nie wchodziłam na tę stronę… Bogu Najwyższemu dzięki, że tylu kapłanów jest „omadlanych” każdego dnia. Muszę powiedzieć, że będąc „adoptującym” też doświadczam jedności modlitewnej ze strony adoptowanego kapłana…

 19. Justyna pisze:

  Chciałabym zauważyć, że jeden z suspendowanych księży jest wymieniony z nazwiska i tak samo ksiądz apostata.

  • Sandra pisze:

   Księża apostaci i suspendowani, będący osobami publicznymi w rozumieniu przepisów prawnych, mogą być wymienieni z imienia i nazwiska.

  • Matti pisze:

   Może jest to jedynie przypadkowa zbieżność imienia i nazwiska? Z tego co mi wiadomo to rzeczony apostata zmienił nazwisko.

 20. Beata pisze:

  Kapłani święceni są PUBLICZNIE, biskupowi ślubują PUBLICZNIE, nauczają i sprawiają sakramenty PUBLICZNIE, więc nie ma powodu żeby po zawieszeniu ich w tych obowiązkach ukrywać ich tożsamość. To nie jest kwestia prywatności, ale uczciwości wobec wiernych.

 21. s. M. Łukasza Biela SCB pisze:

  Bóg zaplać serdecznie Osobie, Która adoptowała Ks. Zbyszka Bielę z diec. Katowickiej.
  Niech Dobry Bóg błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. Życzę wiele radości :)
  Pozdrawiam ciepło… i też wspieram modlitwą.

 22. Ewa pisze:

  Od kiedy modlę się za księdza czuje że Bóg mnie kocha,czuję Bożą Miłość do mnie i we mnie.To działa w obydwie strony;tak myślę.Jezu dziękuję Ci za zaufanie.wiesz że nie zawiodę.Ewa.

 23. Owca pisze:

  Jaa, ale się cieszę z tych coraz to nowych adopcji! A szczególnie jeśli znam tych kapłanów, za których ludzie się modlą.
  Chwała Panu!

  • Magda pisze:

   Także właśnie dostrzegam wielu znajomych kapłanów, których ktoś przygarnął.. Miłe! Bóg zapłać! :)

 24. Iza pisze:

  Alleluja! Powyżej 1000-ca adoptowanych kapłanów. To wspaniełe! To takie cudowne jak sobie pomyślę,że każdego dnia 1000 naszych kapłanów powierzanych jest Najwyższemu Kapłanowi Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi i jego Matce. To po prostu musi przynieść owoc. Dziękujmy Bogu Najwyższemu za to piękne Dzieło,za ciebie Sandro i za wszystkich, którzy cię wspierają, oraz za tych wszystkich, którzy otaczają kapłanów codzienną modlitwą. Chcę się jeszcze podzielić refleksją – sama kiedy podjęłam się stałej adopcji, nie myślałam, że mi samej przyniesie to tak dużo radości. Myślę,że modląc się za innych sami otrzymujemy mnóstwo łask. I to jest wspaniałe. Módlmy się za naszych kapłanów ! Niech Bóg będzie zawsze z nami.

 25. Pięknie Sandro, niech Ci Bóg błogosławi!

 26. pawel pisze:

  Ja to modlę się za wszystkich :-) bez wyszczególniania, chyba że najdzie mnie jakaś głębsza refleksja. Pozdrawiam!

 27. hadzia pisze:

  Pan Bóg działa. Naprawdę.

 28. hadzia pisze:

  WOW! Ile adopcji!

 29. ks. Dariusz Byrski pisze:

  Nie wiedziełem, że jestem „adopotowany”…dzięki za modlitwę!

 30. br. Przemek pisze:

  Dziękuję za modlitwę, wspaniałe dzieło, pozdrawiam, dziekuję i modlę się takżę za osbę, która mnie :adoptowała”

 31. br. Paweł pisze:

  Bóg Wam zapłać. To super akcja. Kapłan też człowiek.

 32. br. Paweł pisze:

  Z serca za adopcję dziękuję! Adopcja mnie trwa od wczoraj i ja tego doświadczam. :)
  Niech Najwyższy będzie Waszą nagrodą!
  Dziękuję i błogosławię!
  PAX

 33. brat pisze:

  O! Nawet nie wiedziałem, że jestem zaadoptowany :) Dziękuję z modlitwę, ma ona wartość pierwszorzędną. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s