DDAK w pigułce

Zadaniem tej strony jest propagowanie idei modlitwy za kapłanów. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o pasterzach Kościoła w bardzo negatywny sposób. Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdą, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością.

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów powstało po to, by zrzeszać ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej.

Gorąco wierzymy, że nasze modlitwy przyczynią się do wzrostu wiary kapłanów oraz  rozpalania charyzmatu ich powołania, przez co staną się lepszymi głosicielami Słowa Bożego i szafarzami Sakramentów.

 

 1. Akcja rozpoczęła się 2 lipca 2010 roku.
 2. Jest to inicjatywa świecka, katolicka.
 3. Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów obejmuje tych, którzy przyjęli sakrament święceń, czyli są: diakonami, prezbiterami lub biskupami.
 4. Celem jest modlitwa za wszystkich kapłanów: tych, którym coś zawdzięczamy, tych, którzy po ludzku bywają dla nas trudni i tych, którzy kapłaństwo porzucili.
 5. Kapłan (co do zasady) jest powiadamiany o adopcji. Jednak to osoba adoptująca ma decydujące zdanie czy mamy wysłać wiadomość do księdza, a także czy chce, aby adoptowany kapłan poznał dane osoby adoptującej.
 6. Nie musisz pytać kapłana o zgodę na adopcję.
 7. Obowiązkowa jest jedynie codzienna modlitwa. Jaka – zależy od Ciebie.
 8. Zgłoszenie możesz wysłać przez formularz zgłoszeniowy, albo e-mail.
 9. Adoptować kapłana możesz na dowolny okres, przez Ciebie wyznaczony.
  Dni, tygodnie, miesiące, lata – to Twój wybór.
 10. Adopcję terminową można przedłużyć w każdym momencie jej trwania.
 11. Kapłan adoptowany na stałe, tj. do końca Twojego życia, otrzymuje Kartę Adopcyjną, która jest dla niego pamiątką Twojego zobowiązania.
 12. Możesz adoptować dowolnego kapłana Kościoła Katolickiego: z dowolnego kraju, diecezji czy zgromadzenia. Jeżeli nie masz nikogo na oku, zerknij na listę oczekujących.
 13. To Ty decydujesz, kiedy zaczynasz się modlić.
 14. Wszystkie Twoje dane osobowe są bezpieczne, przechowywane na osobnym serwerze i nie udostępniane osobom trzecim.
%d blogerów lubi to: